salon

Chcesz wprowadzić powiew świeżości do salonu, ale jednocześnie nie chcesz zbyt dużo wydać lub spędzić kilku kolejnych tygodni na remoncie? Istnieje wiele prostych sposobów na to, żeby pomieszczenie nabrało zupełnie innego charakteru. Czasami zadbać o naprawdę niewielkie szczegóły aranżacji np. tkaniny. Przekonaj się, że nawet przy niedużych nakładach finansowych można dokonać totalnej metamorfozy salonu.

Zmień obicie mebli

Jednym z najłatwiejszych sposobów na efektowne i szybkie zmiany w salonie jest zmiana obicia mebli. Z całą pewnością jest to tańsze rozwiązanie niż wymiana kanapy, fotela czy też krzeseł. Na stronie https://kameleon.pro/tkaniny-obiciowe czeka szeroki wybór tkanin obiciowych, dzięki którym można nie tylko wprowadzić do pomieszczenia nowe kolory, ale także zupełnie zmienić styl aranżacji np. ze skandynawskiego na retro.

Pikowany materiał będzie strzałem w dziesiątkę w przypadku wystroju salonu inspirowanego stylem glamour. Sprawdzą się szczególnie głębokie, szlachetne odcienie np. butelkowa zieleń, choć równie dobrze mogą wyglądać modne szarości czy też brudny róż. Z kolei tkanina ze wzorem w kwiaty może być świetnym uzupełnieniem aranżacji w salonie urządzonym w stylu rustykalnym, retro bądź prowansalskim.

Kup nowe zasłony

Zmiana zasłon to jeszcze łatwiejszy, szybszy i tańszy sposób na metamorfozę salonu niż zainwestowanie w nowe tapicerki. Ten niepozorny element wystroju pomieszczenia może mieć spory wpływ na charakter aranżacji. Ciężkie, grube zasłony w ciemniejszych kolorach mogą dodać elegancji i szlachetności dużemu, przestronnemu salonowi. W uzyskaniu takiego efektu mogą pomóc np. welurowe tkaniny zasłonowe ze sklepu tapicerskiego online Kameleon.pro.

Z kolei do nowoczesnych wnętrz w minimalistycznym stylu mogą pasować kotary z modnej ekoskóry. W domu warto mieć również zasłony sezonowe, które mogą wprowadzić do domu np. świąteczny nastrój. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się zwłaszcza bożonarodzeniowe tkaniny, które z powodzeniem mogą zastąpić inne dekoracje czy też być ciekawym tłem do rodzinnych zdjęć zrobionych po kolacji wigilijnej.

Postaw na nowe tkaniny dekoracyjne

Nie bez powodu mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Często to właśnie elementy dekoracyjne decydują o ostatecznym charakterze aranżacji. I to właśnie różnego rodzaju ozdoby umożliwiają szybką i dość niedrogą zmianę wyglądy salonu. Zamiast jednak pozbywać się ulubionych figurek, doniczek bądź świeczek, lepiej postawić na wymianę obrusów, serwetek czy też poszewek na poduszki na kanapie.

Ciekawym zabiegiem może być wybranie dokładnie takich samych tkanin dekoracyjnych co w przypadku zasłon. W ten sposób w salonie na pewno nie zapanuje stylistyczny chaos, a cała aranżacja nabierze bardzo spójnego charakteru. Dodatkowo warto mieć w domu np. specjalny komplet poszewek bądź obrusów w bożonarodzeniowych klimatach. W ten sposób można co roku w dosłownie kilka chwil wprowadzić do salonu świąteczną atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here