kalorie

Utrata kilku dodatkowych kilogramów możliwa jest nie tylko dzięki zajęciom na siłowni lub biegania w parku. Istnieje wiele prostszych sposobów na pozbycie się dodatkowych kalorii, nawet podczas samoizolacji w czasie pandemii. Główną zasadą odchudzania jest spalanie większej ilości kalorii niż spożywa się z jedzeniem. Utrzymanie tej równowagi w samoizolacji jest dla wielu bardzo trudne. Więcej czasu spędzamy w domu i cały czas jesteśmy „kuszeni” przez lodówkę. Niektóre z przedstawionych przez nas sposobów na pozbycie się nadmiaru energii nie wymagają zbyt wielkiego wysiłku.

Proste sposoby, jak spalić kalorie w domu?

Naukowcy odkryli, że śmiech może pomóc spalić do kilkudziesięciu kalorii w ciągu dnia. Nie jest to jednak wystarczająca ilość spalonych kalorii, aby mówić o skutecznym sposobie na odchudzanie lub utrzymanie wagi. Świetnym treningiem cardio jest taniec. Intensywny taniec może spalić więcej kalorii niż bieganie, jazda na rowerze czy nawet pływanie! Zdaniem naukowców taniec pozytywnie wpływa na stan emocjonalny i zmniejsza uczucie zmęczenia. A co najważniejsze, można sobie z nimi poradzić bezpłatnie i bez wychodzenia z domu – korzystając z samouczków wideo. W spalaniu kalorii może nam również pomóc zwiększenie aktywności umysłowej. Pomimo tego, że mózg dorosłego człowieka stanowi zaledwie 2% całkowitej masy ciała, wykorzystuje około 30% całej energii pozyskiwanej z pożywienia. To około 400 kalorii dziennie. Aktywność psychiczna zmusza mózg do pracy ze zwiększoną intensywnością, co pochłania dodatkową energię. Im trudniejsze zadanie i im dłużej musimy się na nim skoncentrować, tym więcej kalorii zostanie wykorzystanych. Aby zacząć chudnąć bez wstawania z krzesła, zaczynamy pracować intelektualnie – możemy czytać trudne książki, uczyć się języka obcego lub rozwiązywać krzyżówki. Takie czynności nie tylko zwiększają ilość energii, ale także rozwijają mózg.

Gorąca kąpiel i treningi

Innym sposobem na spalenie dodatkowych kalorii bez forsownych ćwiczeń jest gorąca kąpiel. Grupa naukowców udowodniła, że ​​pod względem kosztów energii godzinna kąpiel w gorącej wodzie jest porównywalna z 20-minutowym spacerem. Innymi słowy, poprzez samo leżenie w wodzie może stracić średnio 100/130 kalorii. Taka procedura dodatkowo aktywuje układ odpornościowy, łagodzi stres i pomaga obniżyć poziom cukru we krwi. Jeszcze jednym sposobem, nieco bardziej tradycyjnym, na spalenie kalorii w domu jest trening. Aby zaangażować całe ciało, tak naprawdę nie potrzebujemy siłowni i dużej ilości sprzętu – wystarczą chęci. Ćwiczenia to jednak nie wszystko. Aby poprawić swoją sylwetkę, potrzebujemy także zdrowej diety jak np. dieta pudełkowa Tarnowskie Góry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here