Ile kosztuje ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie jest jednym z coraz częściej wybieranych ubezpieczeń. Bardzo chętnie ubezpieczamy się też od następstw nieszczęśliwych wypadków czy od odpowiedzialności cywilnej, gdy wyjeżdżamy na wakacje. Oczywiście obowiązkowo ubezpieczamy też posiadane pojazdy, ale już mniej chętnie płacimy za dodatkowe ubezpieczenia jak choćby auto casco. Dodatkowe ubezpieczenia mogą być jednak bardzo przydatne. Choć wybierając ubezpieczenie na życie, nigdy nie liczymy się z tym, że nam się przyda, to poczucie spokoju, jakie nam daje świadomość posiadania polisy, jest bezcenne.

Ubezpieczenie prywatne na życie – jakie daje korzyści?

Zawarcie umowy ubezpieczeniowej zawsze daje nam wiele korzyści. Część z nich to oczywiście korzyści finansowe. Polisa ubezpieczeniowa na życie ma nie tylko chronić nas, ale przede wszystkim naszych bliskich, w razie gdyby nas zabrakło. Niestety w dzisiejszych czasach trzeba rozpatrywać czarne scenariusze, np. nagłą chorobę lub wypadek. Mając ubezpieczenie, będziemy jednak przygotowani na opłacenie kosztów powrotu do zdrowia albo po prostu zapewnimy rodzinie wypłatę świadczenia, gdy nas zabraknie. Z otrzymanych środków rodzina może utrzymać standard życia na obecnym poziomie, ale też spłacić zaciągnięty wcześniej kredyt. Z pewnością takie pieniądze nie wynagrodzą śmierci bliskiej osoby, ale bardzo pomogą rodzinie w ułożeniu sobie życia.

Jak działa ubezpieczenie życia?

Ubezpieczenie prywatne na życie to zabezpieczenie finansowe naszych bliskich na wypadek naszej śmierci. Oczywiście każda osoba pozostawia po sobie spadek, ale zanim rodzina go otrzyma, mogą minąć nawet długie lata, ponieważ sprawy spadkowe niestety nie zawsze mogą być załatwione szybko. Natomiast wypłata świadczenia z ubezpieczenia na życie jest o wiele sprawniejsza. Najbliższa rodzina wskazana przez ubezpieczonego otrzyma odpowiednio wysoką kwotę ubezpieczenia, która pozwoli na komfortowe życie lub opłacenie bieżących spraw. W ramach dodatkowych umów można też wykupić polisy od nieszczęśliwych wypadków czy ochrony zdrowia nie tylko dla siebie, ale też dla najbliższych. Można więc w ramach głównej umowy oraz umów dodatkowych chronić nie tylko swoich bliskich, ale też swoje zdrowie.

Korzyści przewyższają koszty

Sporo osób obawia się, że ubezpieczenie indywidualne kupione dodatkowo w firmie ubezpieczeniowej jest drogie. Oczywiście musimy składki opłacać regularnie, a sama umowa zawierana jest na kilka lat. Zawierając umowę na przykład do ukończenia przez nas 75. roku życia, będziemy musieli zapłacić więc wysoką kwotę. Jednak świadomość, że w razie gdyby coś się stało, jesteśmy ubezpieczeni, a nasza rodzina będzie miała zabezpieczoną przyszłość, jest dla wielu osób cenniejsza niż kilkadziesiąt złotych wydane raz w miesiącu na ubezpieczenie.

Ubezpieczenie życia może opiewać na różne kwoty lub obejmować dodatkowe umowy, jak np. polisa NNW. Jednak podstawowa składka to nawet 40 złotych miesięcznie. Jest to kwota odpowiadająca 2–3 kawom kupionym w kawiarni, a więc nie jest zbyt wysoka, abyśmy z powodu kosztów musieli definitywnie odrzucić pomysł wykupienia sobie takiej polisy.

Każda osoba może sama ustalić, z jakiego zakresu ochrony skorzysta. Polisa na życie to tylko jeden z wariantów. Można dodatkowo zawrzeć nawet kilkanaście umów pozwalających rozszerzyć zakres ochrony swojej i rodziny. Poziom ochrony, a także wysokość sum wypłacanego ubezpieczenia są więc ustalane przez nas. Jeśli chcemy, możemy też podnieść wysokość umownych sum lub zawrzeć dodatkowe umowy w trakcie trwania polisy. Oznacza to również zwiększenie wysokości opłacanej składki. Natomiast sami decydujemy, jakie umowy chcemy zawrzeć, a co za tym idzie, ile będziemy płacić.

Można więc powiedzieć, że każdą osobę stać na dodatkowe ubezpieczenie na życie. A żeby opłacać składki regularnie, nie trzeba rezygnować ze zbyt wielu rzeczy. Płacenie składki raz w miesiącu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Znając stałą kwotę składki, możemy ją uwzględnić w domowym budżecie i bez problemu nim gospodarować, tak aby mieć środki i na ubezpieczenie, i na przyjemności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here