Farbowanie włosów

Znajdując pierwsze siwe włosy na swojej głowie lub wtedy, gdy chcemy szybko coś zmienić w naszym wyglądzie, często pierwszą rzeczą o jakiej myślimy jest farbowanie włosów. Część kobiet nie wyobraża sobie farbowania włosów bez pomocy fryzjera. W dzisiejszych czasach salony fryzjerskie, szczególnie te na wysokim poziomie, oferują wiele rodzajów farbowań, od delikatnych refleksów i pasemek, poprzez ombre, czyli farbowanie tonowe, najczęściej od ciemniejszych włosów przy głowie, do coraz jaśniejszych przy końcach. Modne są również wszelkiego rodzaju balejaże, które mogą zawierać kilka dopasowanych do siebie lub kontrastowych kolorów.

Część kobiet decyduje się jednak na samodzielną koloryzację w domu. Drogerie są obecnie pod tym względem bardzo dobrze wyposażone i można dobrać odpowiednią farbę do każdego rodzaju włosów. Farba do włosów blond jest najczęściej wybieranym kolorem spośród całej palety barw. Bardzo często panie marzą, by odrobinę rozjaśnić posiadany przez siebie kolor włosów. Modne są również włosy bardzo mocno rozjaśnione, co można uzyskać farbując włosy częściej – przy każdym kolejnym farbowaniu efekt będzie coraz jaśniejszy. Farba do włosów blond powinna zawierać zarówno farbę jak i aktywator koloru, którym najczęściej jest pewnego rodzaju utleniacz. Utleniacze w farbach blond są mocniejsze niż w farmach innego koloru, ciemniejszych.

Decydując się na samodzielne farbowanie włosów w domu, należy przestrzegać zasad podanych na opakowaniu danej farby. Do farby najczęściej dołączone są jednorazowe rękawiczki,które ochronią nasze dłonie przed zafarbowaniem. Do farbowania włosów warto założyć domowe ubranie, którego nie będzie szkoda, jeśli przypadkowo ulegnie zafarbowaniu. Skórę wokół linii włosów należy posmarować kremem, najlepiej tłustym, aby ona również nie uległa zafarbowaniu. Po takim przygotowaniu możemy już przystąpić do właściwego farbowania. Nakładamy farbę do włosów za pomocą dołączonego do opakowania pędzelka, szczególnie dokładnie w miejscach ciężko dostępnych. Jeżeli farbujemy włosy któryś raz z kolei, warto pamiętać o tym, aby na samym początku nałożyć farbę na odrosty. Dzięki temu pozostaną one zafarbowane dłużej i jest większa szansa, że uzyskamy jednolity kolor na całej głowie. Po aplikacji odczekujemy odpowiednią ilość czasu, która również jest podana na opakowaniu. Generalna zasada jest taka, że im dłużej farba do włosów blond jest nałożona na włosy, tym efekt będzie jaśniejszy. Nie należy jednać przekraczać czasu podanego przez producenta, gdyż może to grozić zniszczeniem struktury włosa. Po minięciu wyznaczonego czasu głowę dokładnie spłukujemy ciepłą wodą. Do farby często dołączona jest odżywka, która natychmiastowo odżywi zniszczone przez farbę włosy i doda im jeszcze większego blasku, dlatego warto ją nałożyć. Po dokładnym spłukaniu zawijamy włosy w ręcznik a następnie suszymy. Należy pamiętać, że kolor na włosach mokrych będzie się wydawał o wiele ciemniejszy niż jest w rzeczywistości.

Żeby odmienić swój wygląd lub przykryć pierwsze siwe włosy wystarczy tylko chwila. Wybierz odpowiednią farbę i odśwież swój image!

silvanspa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here