Brwi- jak je pielęgnować?

Grube lub cienkie, naturalne lub starannie ukształtowane, długie lub krótkie, pozbawione makijażu lub pokryte henną – to tylko niektóre z opcji, z którymi mamy do czynienia, gdy chodzi o brwi. Ta część twarzy jest zwykle zaniedbywana na korzyść oczu. Brwi odgrywają jednakże ogromną rolę w ogólnym wyglądzie twarzy, warto jest więc poznać triki pielęgnacyjne, które pozwolą nam o nie prawidłowo zadbać.
Niezależnie od kształtu, jaki wybierzesz dla swoich brwi, im zdrowsze będą, tym lepiej będą się prezentowały. Podobnie jak włosy na skórze głowy, brwi mogą skorzystać na zwiększeniu spożycia witamin, ponieważ witaminy A, C i E są szczególnie ważne dla zdrowego wzrostu włosów. Oprócz tego można wypróbować niektóre zabiegi miejscowe, aby zachęcić do wzrostu zdrowych brwi. Co na porost brwi jest skuteczne? Jedną z metod jest pokrywanie brwi naturalnymi olejami. Olej rycynowy jest szczególnie korzystny do stymulowania wzrostu włosów, podobnie jak olej cytrynowy, olejek różany i olejek lawendowy. Następnie istnieje jeszcze olej mineralny, taki jak wazelina, która również ma pozytywny wpływ na zdrowy wzrost włosów.
Przy pielęgnacji naszych brwi ważne jest również nadanie im prawidłowego kształtu. Czas widział już wiele różnych trendów dotyczących brwi, od całkowicie wyrwanych i pomalowanych na czarno po krzaczaste i grube. Niezależnie od mody, istnieją parametry, które zawsze się sprawdzają. Brew powinna zaczynać się od wierzchołka u góry wyimaginowanej, pionowej linii prostej narysowanej do środka nozdrza pod okiem, a szczyt jego łuku musi załamywać się w ostatniej trzeciej części oka, w kierunku jego zewnętrznego końca.
Jeśli sami mamy problem z prawidłowym nadaniem kształtu naszym brwiom, warto oddać się w ręce dobrego stylisty.
Umiejętnie nałożony makijaż może również poprawić kształt brwi i ich ogólny wygląd, a także naprawić „wrodzone” problemy, takie jak rzadkie brwi.

normalsi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here