Bezpiecznie na każdej budowie

Budowanie domu to zajęcie nie tylko twórcze, ale także trudne i niebezpieczne. Niewłaściwie zabezpieczona budowa oraz brak przeszkolenia nawet doświadczonych i rozważnych pracowników budowy może doprowadzić do ludzkiego nieszczęścia.

Na budowie wszystko może się zdarzyć
Ponieważ na budowie pracuje się często na wysokości oraz z użyciem narzędzi, także tych elektrycznych, każda osoba, która na niej przebywa, nawet jeśli jest tylko osobą odwiedzającą budowę, musi znać zasady bezpiecznego przebywania na placu budowy. Pracownicy powinni posiadać wiedzę dotyczącą poruszania się po terenie budowy, korzystania z dźwigów, żurawi, wyciągarek, wind towarowo-osobowych i samochodów jeżdżących wokół budowy, muszą znać zasady pierwszej pomocy, ewakuacji oraz doskonale wiedzieć, gdzie znajdują się najważniejsze na budowie punkty – od biura kierownika budowy po miejsce, w którym składowane są narzędzia. Każdy, kto wchodzi na budowę musi zakładać kask, odzież oraz obuwie ochronne, a osoby pracujące w hałasie muszą być wyposażone w nauszniki, ale także okulary czy rękawice. Jeszcze surowsze zasady panują podczas pracy na wysokości – na rusztowaniach obowiązują barierki ochronne, na dużych wysokościach pasy bezpieczeństwa. Także teren budowy musi być dobrze oznaczony i chroniony ogrodzeniem.

Szkolenie profesjonalne
Przeszkolenie pracowników budowy należy powierzyć doświadczonej firmie, wyspecjalizowanej w organizowaniu kursów grupowych i indywidualnych. Jako przykład warto podać firmę http://safetyexpert.pl/, która przyjmuje zarówno cykliczne zlecenia na szkolenia, jak i podejmuje się jednorazowych szkoleń pracowników.

mitomamka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here