Aaa kotki dwa - czyli jak spać, żeby się wyspać

Sen jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Wtedy organizm odpoczywa i regeneruje się. Bez snu nie da się zbyt długo funkcjonować. Tylko co zrobić, aby czas spędzony w łóżku był dobrze wykorzystany? Jak się wyspać? Najlepiej jest jak najszybciej zasnąć, a nie kręcić się bez celu. Można bardzo prosto poprawić swoje zasypianie i jakość snu. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad.
1. Nie jeść przed pójściem do łóżka. Z pełnym brzuchem bardzo trudno zasnąć, a kiedy organizm trawi zbyt ciężkie jedzenie, to nie odpoczywa jak należy. Nie można też przesadzić w drugą stronę. Głodny człowiek ma duże problemy z zaśnięciem.
2. Na pół godziny przed snem odłożyć telefon, wyłączyć komputer i telewizor. Świecące ekrany bardzo rozpraszają i zakłócają nocną aurę. Dobrze jest natomiast wyciszyć się z zrelaksować.
3. Korzystać z łóżka tylko do spania. Niech posłanie służy tylko do snu, nie powinno się kłaść tam w dzień i przykrywać kołdrą. Organizm musi kojarzyć pościel i łoże tylko ze spaniem.
4. Starać się kłaść o mniej więcej stałych porach i spać tą samą ilość czasu. Dorosły człowiek powinien spać 6 -7 godzin.
5. Wygodne łóżko to jedna z podstawowych kwestii związanych z dobrym snem. Wystające sprężyny czy wygnieciony materac zdecydowanie utrudnią noc i sprawią, że poranek może być bardzo trudny, a nawet bolesny.
6. Kubek ciepłego mleka przed snem to nie jest mit. Bardzo dobrze napić się czegoś ciepłego, a kawa i herbata mają działanie pobudzające, więc lepiej z nich zrezygnować.
7. W nocy jest ciemno i tego należy się trzymać. Przed snem należy wygasić wszystkie światła i zadbać o niezakłócanie mroku.

Do tych zasad warto się zastosować, aby poprawić jakość swojego snu. W przypadku jeśli nic nie pomaga dobrze udać się do specjalisty, gdyż nocny odpoczynek jest bardzo ważny. Należy zatem zrobić wszystko, aby możliwie jak najlepiej się wysypiać. Niedobór snu może powodować zaburzenia nastroju, problemy ze skupieniem uwagi, spadek twórczego myślenia i motywacji, halucynacje i przewidzenia oraz upośledzenie układu odpornościowego. Z czasem negatywne skutki się nasilają.

www.smakowisko.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWarkocz dobierany
Następny artykułIndiański sen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here