stan włosów

W większości przypadków, za pogarszający się stan włosów odpowiada nieprawidłowa dieta i pielęgnacja oraz silny stres. Jednak istnieją również inne przyczyny. Za przerzedzającą się czuprynę mogą odpowiadać również choroby.

Choroby przyczyniające się do gorszego stanu włosów

Choroby tarczycy – wypadanie włosów możemy zaobserwować zarówno w przypadku niedoczynności, jak i nadczynności tarczycy. Gdy poziom tyroksyny we krwi jest nieodpowiedni, może dojść do spowolnienia tempa procesów, które zachodzą w cebulkach włosów. Może dojść do osłabienia przyczepu włosów, a nawet do całkowitego zatrzymania wzrostu.

Zespół policystycznych jajników – jest najczęściej występującym zaburzeniem hormonalnym u kobiet w wieku rozrodczym. Przyczyny tej choroby nie są do końca znane. Jednak jednym z typowych objawów tej choroby jest wypadanie włosów.

Przeczytaj też: http://www.gminachorzele.pl/nadwrazliwosc-zebow-czy-mozna-wyleczyc/

Anemia – ta choroba nie objawia się tylko wypadającymi włosami, ale i zmianami na paznokciach i skórze. Do anemii dochodzi, gdy poziom hemoglobiny lub krwinek czerwonych jest obniżony.

Łysienie plackowate – również jest przyczyną wypadających włosów. Jest to choroba spotykana głównie u młodych osób. Charakteryzuje się pojawieniem włosów wykrzyknikowych wokół ognisk wyłysienia. Zazwyczaj po około 4 miesiącach włosy odrastają samoistnie.

Łojotokowe zapalenie skóry – zarówno postać przewlekła, jak i nawrotowa może doprowadzić do przerzedzenia włosów na głowie. Przyczyną choroby jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych, a do tego zakażenie drożdżakami. Łojotokowe zapalenie skóry może pojawić się praktycznie u każdego, bez względu na płeć, czy wiek. Do typowych objawów tej choroby należy łuszczenie się naskórka oraz rumień. Powstają strupy, które mogą powodować nadmierne wypadanie włosów.

Łuszczyca skóry głowy – ma charakter przewlekły. Jest to choroba, która ma podłoże autoimmunologiczne. Jeżeli chodzi o przyczyny, to w przypadku tej choroby może być ich kilka. Zaczynając od nadmiernego drapania skóry głowy po zastosowaniu preparatów leczniczych. Ważną rolę może odegrać również stres, który może nawet zatrzymać cykl rozwoju włosa. Łuszczyca skóry głowy objawia się wystąpieniem ognisk zapalnych, w postaci plam, które są pokryte łuskami. Dodatkowo może im towarzyszyć wypadanie włosów, ból i świąd.

Źródło: https://www.kreciolek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here