korzeń lukrecji

Lukrecja to zioło, które posiada powszechne zastosowanie. Stosuje się je w lecznictwie, kosmetyce czy w kuchni. Jej magicznie właściwości znajdują się w jej korzeniu. Zapobiega on rozwojowi różnych chorób. Jest idealny na walkę z próchnicą, oraz jest niezawodny przy problemach żołądkowych i problemach  z układem oddechowym.  Zobacz jak można wykorzystać lukrecję i jak działa ona na nasz organizm.

Przeczytaj też: http://www.alterstyl.pl/pielegnacja-tlustej-cery/

Na raka skóry

Według naukowców z Ameryki korzeń lukrecji zapobieganie rozwojowi czerniaka, czyli złośliwego nowotworu skóry. Dzięki właściwościom zawartym w korzeniu lukrecji komórki czerniaka złośliwego, które potraktowane są izoangustonem zdecydowanie wolniej się rozrastają.

W stomatologii 

Lukrecja posiada właściwości bakteriobójcze przez co zmniejsza ilość paciorkowca zieleniejącego – który jest głównym powodem próchnicy. Wchodzi on w skład naturalnej flory bakteryjnej jamy ustnej.

Bakteriobójcze właściwości korzenia lukrecji są również idealne  przy leczeniu kanałowym zębów. Ponadto lukrecja zapobiega  osadzaniu się kamienia oraz powstawaniu trwałych przebarwień.

Na drogi oddechowe i problemy żołądkowe

Lukrecja doskonale sprawdzi się jako preparat wykrztuśny. Łagodzi on chrypę oraz kaszel – w szczególności kaszel suchy. Ponadto korzeń lukrecji normuje podrażnioną śluzówkę żołądka i znacznie przyspiesza proces gojenie się wrzodów żołądkowych oraz wrzodów dwunastnicy.

Przeciwwskazania

Niestety tego magicznego korzenia nie może spożywać każdy. Komu nie należy spożywać lukrecji: 

  • osobom zmagającym się z chorobami wątroby połączonych z zastojem żółci, marskością wątroby, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami równowagi wodnoelektrolitowej, niewydolności ą nerek.
  • kobietom w ciąży i kobietom karmiącym piersią.
  • dzieciom do 4. roku życia.

Źródło: https://www.kolaczasu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here